Шампионска лига: Реал Мадрид - Байерн Мюнхен

Ще успее ли Кристиано Роналдо да класира Реал Мадрид на пореден финал в Шампионската лига?

Европейските грандове Реал Мадрид и Байерн Мюнхен ще определят първия финалист в тазгодишното издание на Шампионската лига. Преди седмица в първата среща Реал Мадрид спечели с 2:1 гостуването си на "Алианц Арена" в Мюнхен.

Реал Мадрид - Байерн Мюнхен
Вторник - 21:45 часа
Коефициенти за мача: Реал @ 2.206/5, Байерн @ 3.1085/40, Равен @ 4.10

Тимът на Реал Мадрид взе добър аванс в първия мач преди една седмица. "Белия балет" допусна първи гол в мача, но успя да обърне резултата за крайното 2:1. Сега пред собствена публика момчетата на Зинедин Зидан ще трябва да избегна сценария от четвъртфиналите срещу Ювентус.

През уикенда Реал победи с 2:1 у дома Леганес в мач от Ла Лига, като Зидан даде почивка на голям брой от титулярите си.
Мадридчани имат общо три победи, две равенства и една загуба в последните си шест мача във всички турнири. У дома показателите на „кралския клуб" са същите.

Дани Карвахал със сигурност пропуска мача заради контузия, а лошата новина за домакините е, че Иско също получи травма и е под въпрос за днешния сблъсък.

Байерн Мюнхен започна много силно срещата преди седмица и успя да поведе в резултата, но в крайна сметка допусна обрат и сега ще трябва да хвърли много сили, ако иска да стигне финал.

През седмицата наставникът на „баварците" Юп Хайнкес заложи на експериментален състав срещу Айнтрахт Франкфурт в мач от Бундеслигата, който спечели с 4:1. Тимът има четири победи, едно реми и една загуба в последните си шест срещи. Далеч от дома пък е с пет победи и една загуба.
Жером Боатенг, Артуро Видал и Ариен Робен ще пропуснат срещата заради контузи. Същото се отнася и за вратаря Мануел Нойер.

Двата тима имат 25 срещи помежду си досега, като с победата отпреди седмица Реал вече води с един успех и има 12 победи срещу 11 в полза на Байерн.

През миналия сезон двата тима се срещнаха на четвъртфиналите в турнира, а Реал спечели с 2:1 първата среща в Германия. После обаче Байерн взе победата със същия резултат на реванша и прати мача в продължения, които Реал спечели.

Препоръчителен залог: За Реал Мадрид и двата отбора да вкарат гол @ 3.309/4