Шампионска лига: Ливърпул - Рома

Мохамед Салах ще е основната заплаха за бившия си отбор Рома.

Ливърпул посреща Рома в първия полуфинал от тазгодишното издание на Шампионската лига. Реваншът ще е седмица по-късно на "Стадио Олимпико" в Рим.

Ливърпул - Рома
Вторник - 21:45 часа
Коефициенти за мача: Ливърпул @ 1.538/15, Рома @ 6.50, Равен @ 4.507/2

Отборът на Ливърпул имаше наглед изключително тежка задача на четвъртфиналите, а именно да се изправи срещу новия шампион на Англия Манчестър Сити.
"Червените" обаче предрешиха изхода от сблъсъка още в първия мач пред собствена публика печелейки с класическото 3:0. Последва успех с 2:1 и в реванша и мърсисайдци са на крачка от финала.

Момчетата на Юрген Клоп имат четири победи и две ремита в последните си шест мача във всички турнири.
През уикенда тимът завърши 2:2 при гостуването си на Уест Бромич, но германският специалист бе направил доста промени в стартовата единадесеторка. Ливърпул може да се похвали с добра форма у дома, след като записа пет победи и едно равенство в последните си шест срещи. В последните си три домакинства тимът отбеляза общо 11 попадения и не допусна нито едно.

Юрген Клоп няма да може да разчита в днешния мач на контузените Адам Лалана, Жоел Матип и Емре Джан. Натанаел Клайн пък е под въпрос.

Тимът на Рома сътвори истински голямата сензация в турнира изхвърляйки големия фаворит Барселона. След като загуби първия мач с 1:4 на "Камп Ноу", италианският тим спечели с 3:0 в реванша у дома и си заслужи мястото сред най-добрите четири тима в надпреварата.

През уикенда Рома спечели с 3:0 при визитата си на СПАЛ в италианската Серия А, като тимът даде почивка на някои основни състезатели.

"Вълците" са колебливи далеч от дома и имат три победи, една загуба и две равенства в последните си шест мача.

Рик Карсдорп и Грегори Дефрел са аут в състава на гостите, докато Александър Коларов е под въпрос.

Двата тима са се срещали общо 5 пъти досега помежду си, като Ливърпул е с две победи, Рома има един успех, а два мача са завършили наравно.
Италианският тим е загубил всеки един от последните си шест елиминационни сблъсъка, които се играят по два мача, срещу английски отбори.

Препоръчителен залог: За Ливърпул/ Ливърпул ПП/КИ @ 2.305/4