Лига Европа: Милан - Лудогорец

Българският шампион Лудогорец гостува на италианския гранд Милан в среща реванш от 1/16-финалите на турнира Лига Европа, след като в първия мач пред родна публика загуби тежко с 0:3.

Милан - Лудогорец
Четвъртък - 22:05 часа
Коефициенти за мача: Милан @ 1.501/2, Лудогорец @ 6.5011/2, Равен @ 4.507/2

Въпреки тежкото поражение в първия мач, от лагера на Лудогорец обявиха, че ще се опитат да се представят достойно срещу своя именит съперник.

Треньорът на разградчани Димитър Димитров планира да излезе без типичен нападател в срещата-реванш. Румънският централен нападател Клаудиу Кешеру е наказан и за реванша, а полското ново попълнение Шверчок не впечатли особено в първата среща с "росонерите". Той бе заменен на почивката от Вандерсон, а в последния двубой със Славия от шампионата остана резерва. Така ще е и на "Сан Сиро". Още по време на подготовката, Херо на няколко пъти заяви, че въпреки головете, полският футболист все още не е напълно готов.

Колебанието на Димитров е на кого да повери атаката в Милано. За позицията на фалшива деветка той ще избира между Джоди Лукоки и Върджил Мисиджан, като фаворит е първият. Вандерсон се завръща на лявото крило. С Лукоки на върха на атаката, Херо излезе в реванша със Судува (0:0) от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Без типичен нападател Лудогорец победи Брага в Португалия с 2:0, като Димитров заложи на схема с трима в защита.

Добрата новина за Херо е, че след наказания на левия бек пак се завръща Натанаел, а контузията на другия краен бранител Сисиньо не е тежка и той също ще е на линия. Аут заради травма обаче най-вероятно ще е Лукас Саша.

Треньорът на Милан Дженаро Гатузо ще направи редица промени в състава си за мача с Лудогорец. Специалистът възнамерява да промени повече от половината състав, който извоюва комфортния резултат в първата среща. Така на пейката ще седнат Бонучи, Калабрия, Билия, Бонавентура, Сусо и Чалханоглу. Тези играчи ще получат малко почивка преди важния мач с Рома за първенство. На техните места по всяка вероятност ще се появят Антонели, Сапата, Монтоливо, Локатели, Андре Сила и Фабио Борини.

Препоръчителен залог: За двата отбора да вкарат гол @ 1.9010/11