Betting.Betfair

Лига Европа: Арсенал - Кьолн

Присъединете се Виж пазари

Фаворитът в група Н на турнира Лига Европа Арсенал започва участието си с домакински мач срещу германския Кьолн.

Арсенал - Кьолн
Четвъртък - 22:05 часа
Коефициенти за мача: Арсенал @ [1.33], Кьолн @ [9.50], Равен @ [5.0]

За първи път от 17 години насам отборът на Арсенал не успя да се класира в Шампионската лига и ще се бори за втория по сила турнир Лига Европа

Тимът воден от Арсен Венгер посреща Кьолн в мач от първия кръг на груповата фаза на надпреварата. Другите два тима, които попълват групата са сръбският гранд Цървена звезда и БАТЕ Борисов, което означава, че "артилеристите" са големият фаворит за първото място в този поток.

Арсенал стартира битките в Европа след лошо начало на сезона. Отборът постигна трудна победа срещу Лестър, като инкасира три гола, а след това допусна две поражения. През уикенда лондончани победиха Борнемут с 3:0, което в до някъде намали напрежението около отбора и мениджъра.

Кьолн също започна лошо кампанията си в Бундеслигата. "Козлите" претърпяха три поражения, като особено тежки бяха последните две (1:3 у дома от Хамбургер и 0:3 като гост на Аугсбург), при които момчетата на треньора Петер Щьогер показаха слаб футбол и проблеми във всички линии. В момента Кьолн е единственият отбор в Бундеслигата, който няма спечелени точки и заема последно място в класирането.

Наставникът на домакините Арсен Венгер не може да разчита в днешния мач на контузените Санти Касорла и Франсис Коклен. Освен това се очаква голяма част от титулярите да получат почивка в двубоя, за да запазят сили за битките във Висшата лига на Англия, която е приоритет за Венгер.

Петер Щьогер не може да разчита на Рийзе и Сьоренсен, които са контузени.

Ясно е, че Арсенал е големият фаворит в мача. Колкото и лоша да е формата на лондончани, разликата в класите е много голяма и "артилеристите" би трябвало да спечелят с разлика този мач.

Препоръчителен залог: За Арсенал -1 гол ХК @ [2.0]