Световно първенство, полуфинал: Франция - Белгия

Ще успее ли Ромелу Лукаку да изведе Белгия до исторически финал на световно първенство.
Присъединете се Виж пазари

Във вторник вечерта ще стане ясен първият финалист на Мондиал 2018. На стадиона в Санкт Петербург в изключително интересен сблъсък ще се изправят отборите на Франция и Белгия.

Франция - Белгия
Вторник (10 юли) - 21 часа
Коефициенти за мача: Франция @ [2.50], Равен @ [3.30], Белгия @ [3.10]

Тимът на Франция победи с 4:3 Аржентина в зрелищен сблъсък от осминафиналите, след което се изправи срещу друг представител на Южна Америка Уругвай, във фазата на четвъртфиналите. "Петлите" успяха да поведат малко преди края на първото полувреме и в крайна сметка триумфираха с крайното 2:0.

И в двата мач французите показаха колко са силни в атака, като срещу Уругвай демонстрираха и изключително хладнокръвие, като контролираха изцяло двубоя.

Наставникът на символичните домакини Дидие Дешан ще може да разчита на Блейс Матюиди, който бе наказан в двубоя срещу Уругвай и няма други кадрови проблеми.

Отборът на Белгия се представя изключително на този шампионат, като е единственият от всички полуфиналисти, който успя да спечели всеки един от петте си мача до този момент в редовното време. "Червените дяволи" отстраниха от надпреварата големия фаворит Бразилия на четвъртфиналите, след като спечелиха с 2:1.
На осминафиналите пък белгийците се справиха с Япония с 3-2, след като изоставаха с 0:2 в резултата. Беглия показва невероятна форма до момента и не случайно вече мечтае за световната титла.

Защитникът Тома Мюние няма да бъде на разположение на Роберто Мартинес поради наказание, така че той ще трябва да направи промени в своя състав. Всички останали футболисти са на линия за двубоя.

Двата тима имат имат богата история помежду си, като до момента са изиграли 73, а статистиката показва 30 победи за Белгия, 24 за Франция и 19 ремита. На Световни финали тези съперници са се срещали два пъти, като и двата пъти французите излизат краен победител. За последно на шампионат на планетата те са играли през 1986 г., когато Франция спечели мача за трето място с 4:2 след продължения. През 2015 година двата тима играха в приятелски мач, който завърши с успех на Белгия при резултат 4-3. Това е и последната им среща.

Сега обаче залогът е изключително голям, тъй като победителят ще се бори за трофея във финалния мач, докато загубилият ще играе в мача за трето място.
Франция е лек фаворит за победата, но двубоят наистина е трудно предвидим. С оглед на показаното от двата тима до момента, очакванията са да видим голове в този мач

Препоръчителен залог: За над 2.5 гола @ [2.10]